PRIATELSTVO

17. prosince 2008 v 16:14 | Lullu <3
Každý by byl rád středem pozornosti, obklopený spoustou skvělých přátel.... S někým, kdo ho má rád, kdo o něj stojí a kdo ho nikdy nezklame. Komu se může se vším svěřit, kdo ho nikdy nezklame,kdo se ho zastane a podrží ho i v těch nejtěžších situacích.

Zachrání tě, když stojíš nad smrtící propastí a poradí ti, když už pro tebe život nemá smysl a nevíš si rady. Nemít opravdového přítele je stejně nepřirozené jako počítač bez klávesnice, jako vlak bez vagónů, jako škola bez učitelů.... Bez opravdového přítele život jenom plyne a plyne. Čas se stane nespočitatelným a neovladatelným.
Nemůžeme ho ani zpomalit, ani zrychlit, můžeme jenom o samotě čekat.... Každý touží po opravdovém příteli....Ale kde takového přítele najít? Každý pokus se jeví jako záchrana života.

Snažíš se zachránit, vylézt z té černé díry, ale stejně se ti vždycky na poslední příčce se s tebou převáží žebřík a ty zase trčíš úplně na dně, sám v černočerné tmě.

Chvílí, ve kterých se člověk cítí zcela sám, nepochopený, opuštěný a naprosto ztracený v obrovském davu není nikdy málo. Přesto se neustále opakují. Zoufale se snažíme najít někoho, s kým bychom mohli trávit volné chvíle, kdo by nás dokázal rozesmát, utěšit, komu bychom se mohli vypovídat po špatném dni.Hledáme, hledáme, a když už se zdá, že se hledání úspěšně chýlí ke konci, nakonec se stejně vše pokazí, nikoho nenalezneme, zůstaneme sami.... Neustále se za ním honíš, snažíš se ho chytit, přesvědčit jeho i sebe, že je ten pravý, ale nakonec....:(Naleznout opravdového přítele, toho ideálního, splňující všechny naše požadavky je celkem nemožné. Jak mezi miliony lidí chceme najít toho pravého, toho přítele s velkým P, který se bude chovat jako opravdový přítel? Nikdy si nemůžeme být stoprocentně jistí. Vše záleží jen na osobní důvěře. Nakonec stejně otevřeš oči pořádně dokořán, uvidíš toho druhého ve správném světle, se všemi chybami a nedostatky a zase začínáš od znovu.... Ten zoufalý kolotoč. Končí to vždycky stejně....Sám a sám hodiny přemýšlíš nad tím, co jsi zase pokazil, co jsi udělal špatně a proč zrovna ty jsi ten osamělý.


Ale zkus se taky zamyslet nad sebou, než začneš měřit a porovnávat ostatní.... Jak se díváš sám na sebe? Každý má své chyby a nedostatky.... Ale musíme se je naučit respektovat a hledat na lidech jejich dobré vlastnosti. Každý nějakou má. Někdo víc, někdo míň, ale nemůžeme na první pohled odsoudit druhého, aniž bychom ho hlouběji poznali. Přece nemůžeme být tak šíleně povrchní?!

Jedině potom život dostane smysl a můžeme být šťastní. Obklopení lidmi kteří o nás stojí, mají nás rádi, v přátelské atmosféře plné lásky, štěstí a spokojenosti.... Tak si já představuju ideální život:)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lusinka :) SB♥ Lusinka :) SB♥ | E-mail | Web | 17. prosince 2008 v 17:30 | Reagovat

krasne... az na tu prvu vetu to nie je pravda! tych skvelych priatelov berem ale stred pozornosti? mozno niekto pekny sebavedomy a casto aj namysleny ale ja ne xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.